Aktualizacja: 4 marca 2022
Siwe włosy często kojarzone są brakiem dbania o swój wygląd. Okazuje się to nie do końca prawdą, bowiem niektórym kobietom siwe włosy dodają urody przez to nie muszą poprawiać swojego naturalnego wyglądu. Mimo to włosy farbowane jak i siwe wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jak więc o nie dbać?
Siwe włosy charakteryzują się białym lub szaro-białym kolorem. Przyjmują taką barwę, ponieważ eliminowany jest z nich barwnik (pigment) produkowany w melanocytach. Są to komórki pigmentowe znajdujące się w cebulkach włosa. Kolor jaki posiadają włosy siwe to barwa keratyny – podstawowego budulca naszych włosów.
Pojawienie się włosów siwych zależne jest przede wszystkim od naszych genów. Dlatego też mogą być zauważalne już w wieku 40 lat, a nawet 25. Wiek tak naprawdę nie ma tu większego znaczenia. Warto zaznaczyć, że siwe włosy posiadają inną teksturę niż pozostałe włosy. Siwe zwykle są bardziej suche, stają się grubsze lub cieńsze od włosów zawierających pigment. Mogą również zacząć się kręcić.
Siwe włosy – jak o nie dbać?
Siwe włosy nie są powodem do smutku. Można je poddawać koloryzacji, jednak prowadzić to będzie do nieustannego procesu osłabiania ich struktury. Warto więc bardziej postawić na regularną pielęgnację. Co w tym celu warto robić?
Podczas każdego mycia należy stosować odżywki proteinowe, które działają na włosy nawilżająco, nadają im połysku oraz miękkości. Warto mieć również pod ręką tzw. fioletowe szampony, które eliminują żółte zabarwienia na siwych włosach. Ponadto kosmetyki tego typu dodają im blasku i srebrnego połysku.
Tak jak w przypadku różnego rodzaju włosów, tak i przy siwych należy pamiętać o podcinaniu końcówek raz na dwa miesiące. Gdy posiadamy 30% włosów siwych dobrym rozwiązaniem jest zmiana fryzury. Krótko ścięte i wycieniowane będę znaczniej korzystniej wyglądać.
Decydując się już na farbowanie należy korzystać tylko ze sprawdzonych kosmetyków koloryzujących i profesjonalnych farb. Nie warto używać produktów pół-permanentnych, ponieważ nie zagwarantują one efektu całkowitego kamuflażu siwych włosów. W sytuacji kiedy chcemy zakończyć farbowanie tego rodzaju włosów warto poddawać farbowaniu tylko odrosty szamponem o ton jaśniejszym niż pozostałe włosy.
Siwe włosy a koloryzacja
Siwe włosy farbowano już dawno temu. Pozostało tak do dnia dzisiejszego. Na zabieg ten decydują się głównie panie brunetki i szatynki, u których siwe włosy posiadają odcień zimnej szarości. Decydując się na samodzielne farbowanie należy wybrać do tego farbę, a nie środek o działaniu koloryzującym, ponieważ nie są one w stanie ich pokryć. Farba posiada składniki, które potrafią wniknąć do wnętrza włosów, efektywnie zmieniając ich kolor. Warto zaznaczyć, że farbowanie włosów siwych trwa dość długo, ponieważ warstwa keratynowa włosa jest bardzo trudna do „przejścia”. Dlatego też musimy koniecznie przestrzegać czasu podanego na opakowaniu produktu.
W przypadku doboru koloru farby na siwe włosy należy zwrócić uwagę na kolor, bowiem nie wszystkie farby nadają się do tego rodzaju włosów. Najlepszym wyborem są kolory takie jak blond oraz brązy. Dobrze jest unikać odcieni rudych oraz płukanek ziołowych, które mogą nadać włosom odcień zielony. Samodzielna koloryzacja niesie za sobą pewne ryzyko. Dlatego jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności dotyczących farbowania włosów należy udać się do specjalisty, który wykona to szybko i bezbłędnie.
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i …
Zobacz tutaj ...
Każdego dopadnie 🙂 Warto się przygotować.
Na szczęście jeszcze mnie to nie dotyczy :P, ale warto wiedzieć takie rzeczy 🙂