Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 6 listopada 2022

Peeling solny - właściwości pielęgnacyjnePeeling solny należy do jednych z najbardziej popularnych, jak i najtańszych metod pielęgnacji skóry. Odpowiednio wykonywany może przynieść wiele korzyści naszej skórze. Jakie? Poznajmy bliżej właściwości pielęgnacyjne peelingu solnego.

Peeling – czym dokładnie jest?

Słowo peeling pochodzi z języka angielskiego od słowa „peel” i oznacza „złuszczać”, „usuwać”. Peeling to proces usuwania martwych komórek naskórka, w wyniku czego skóra staje się odświeżona i gładka. Wykonywanie peelingu doskonale oczyszcza skórę. Usuwa z jej powierzchni wszelkie zanieczyszczenia pochodzące ze środowiska zewnętrznego. Peeling to także bardzo dobre przygotowanie skóry do dalszych kroków w wielu zabiegach pielęgnacyjnych, zarówno tych wykonywanych w gabinetach kosmetycznych, jak i w samej pielęgnacji domowej.

Stosowanie peelingu wykazuje dla naszej skóry wiele korzyści. Wykonywany latem sprawia, że skóra szybciej i równomiernie się opala, a jej brązowy kolor utrzymuje się znacznie dłużej. Natomiast stosowany po depilacji zapobiega problemowi wrastających włosków. To także świetny kosmetyk poprawiający cyrkulację krwi w organizmie, a połączony z masażem przyspiesza przemianę materii i doskonale odpręża.

Peeling solny – właściwości

Peeling solny ze względu na zawartość w swoim składzie soli posiada wiele dodatkowych właściwości w porównaniu do peelingu zakupionego w drogerii. Oprócz tego, że dokładnie usuwa martwe komórki naskórka powodując, że skóra staje się gładka i miękka w dotyku, peeling solny posiada również właściwości głęboko oczyszczające.

Podstawowy składnik tego kosmetyku, czyli sól (np. sól himalajska) wykazuje działanie przeciwzapalne oraz odkażające. Ponadto peeling solny poprzez swoje właściwości osmotyczne wspomaga nawilżanie skóry. Idealnie sprawdza się też w przypadku nadmiernego rogowacenia. Dotyczy to głównie okolic takich jak łokcie, pięty czy kolana. Złuszczanie naskórka peelingiem solnym powoduje, że stają się one gładkie i miękkie w dotyku.

Jak często stosować peeling solny?

Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z peelingu solnego raz lub dwa razy w tygodniu. Stosowany w ten sposób jest w stanie zapewnić nam świeżą, gładką i miękką w dotyku skórę.

Jak stosować peeling solny?

Peeling solny najlepiej nanieść na wcześniej umytą i lekko zwilżoną skórę. Następnie wykonywać masaż powolnymi  okrężnymi ruchami. Po kilku minutach (2-5 minut) skórę należy przemyć letnią wodą. Warto przy tym pamiętać, aby nie zmywać peelingu mydłem. Wszystko dlatego, że takie działanie może usunąć powłokę ochronną kosmetyku, która zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry.

Peeling solny z olejem kokosowym

Przygotuj następujące składniki:

Najlepiej gdy olej kokosowy będzie miał konsystencję półpłynną. Należy przełożyć go do szklanej miseczki, dodać sól oraz  sok z cytryny. Następnie wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i nanieść na skórę.

Podsumowanie

Peeling solny to doskonały kosmetyk, który możemy wykonać w domu. Stosowany regularnie raz lub dwa razy w tygodniu przynosi skórze wiele korzyści. Warto więc stosować ten naturalny rodzaj kosmetyku, ponieważ może przynieść nam dużo więcej korzyści niż gotowy preparat zakupiony z drogerii.

Polecane produkty

Bio Olej kokosowy (nierafinowany) 100% naturalny
Olej kokosowy jest idealnym składnikiem w każdej kuchni. Jego naturalny skład sprawia, że jest trwały i stabilny termicznie, dzięki czemu podczas smażenia nie powstają rakotwórcze substancje. Dodatkowo wykorzystuje się go w pielęgnacji ciała ...
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.
  2. Noszczyk M., Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2013.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami