Aktualizacja: 7 lipca 2022
Idealne piersi to pojęcie względne – każdy ma inne preferencje i gust. O doskonałości piersi można mówić także biorąc pod uwagę wiele aspektów, takich jak ich kształt, wielkość czy jędrność. Z pewnością można jednak powiedzieć, że idealne piersi to zdrowe piersi i takie, z którymi właścicielka czuje się dobrze.
Spis treści
Za co odpowiadają piersi?
Piersi to nie tylko część ciała, która przyciąga wzrok płci przeciwnej i ma duże znaczenie estetyczne. Owszem, są one uznawane za atrybut kobiety, ale niekoniecznie ze względu na wygląd. Piersi przede wszystkim miały służyć do karmienia dziecka. W nich gromadzi się pokarm (mleko), które jest pożywieniem niezbędnym dla noworodka. Dawniej, ale często także współcześnie, piersi były cechą płodności – duże świadczyły o tym, że kobieta jest zdolna do rodzenia dzieci i ich wykarmienia, co było bardzo pożądane wśród męskiej populacji.
Jak wyglądają idealne piersi?
Nie ma czegoś takiego, jak idealne wizualnie piersi. Ile osób na całym świecie, tyle może być opinii na ten temat. Niektórzy wolą duże piersi, inni małe. Idealne piersi to takie, które zadowalają ich posiadaczkę. Aby móc mówić o ich doskonałości, należy regularnie się badać i pilnować aby były zdrowe. Biorąc pod uwagę opinię publiczną zebraną w wielu ankietach i wywiadach, idealne piersi dla większości mają rozmiar od B do D.
Pierwszą mammografię zaleca się wykonać w wieku 35.-40. roku życia, a następnie powtarzać co 1-2 lata, w zależności od wyników i wywiadu rodzinnego. Ważne jest samobadanie piersi, ponieważ to dzięki niemu kobieta szybko może wykryć ewentualne nieprawidłowości. Młodsze kobiety celem kontroli mogą udać się na USG.
Duży biust
Niektórzy mogą zastanawiać się, jak to nie ma idealnych piersi? Przecież kanonem urody od zawsze były duże piersi i to one w największym stopniu przyciągają męski wzrok. Otóż duże piersi nie zawsze są zaletą, mogą być sporym problemem dla ich posiadaczki. Zbyt duże piersi:
- utrudniają wykonywanie prostych czynności jak np.spanie na brzuchu;
- utrudniają prowadzenie aktywności fizycznej (bieganie, podskoki, jazda konno);
- powodują ból kręgosłupa lędźwiowego i piersiowego;
- mogą być drażliwe i boleć;
- niekiedy utrudniają oddychanie;
- powodują bolesne odparzenia pod piersiami.
Wiele posiadaczek bardzo dużego biustu z chęcią zamieniłoby się z właścicielkami mniejszych rozmiarów. Bardzo duże piersi są być może w guście wielu mężczyzn, jednak dla kobiet często są utrapieniem. Jeśli tak się dzieje, nie można mówić o ich doskonałości. Piersi przede wszystkim muszą być akceptowane przez kobietę.
Jak osiągnąć idealne piersi?
Wiele kobiet skarżących się na wygląd swoich piersi twierdzi, że jedynym rozwiązaniem jest ich operacja. To duży błąd, ponieważ istnieje wiele metod nieinwazyjnych, które poprawiają wygląd biustu. W zależności od tego, co wzbudza niechęć kobiety, powinna ona znaleźć na to rozwiązanie:
- małe piersi – stosuj biustonosz z lekkim push-upem lub usztywniany, noś ubrania z dekoltem w łódkę. Małe piersi bardzo dobrze wyglądają także w golfie. Materiał powinien być wzorzysty, może posiadać cekiny czy marszczenia. Warto nosić krótkie i grube naszyjniki, nieprzekraczające linii piersi;
- zbyt duże piersi – noś długie łańcuszki z delikatną przywieszką, postaw na gładkie ubrania w delikatne wzory. Dobrze sprawdzi się dekolt V. Niezwykle ważny jest odpowiednio dobrany biustonosz, który będzie utrzymywał piersi w ryzach, co także zmniejszy bóle kręgosłupa;
- obwisłe piersi – jeśli biust jest mało elastyczny dobrym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie regularnych ćwiczeń górnej części ciała. Mowa głównie o mięśniach klatki piersiowej. Trening siłowy górnych partii nie wpłynie na przybranie męskiego wyglądu, a może skutecznie poprawić estetykę biustu;
- cellulit na piersiach – dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie kremów, wykonywanie zmiennocieplnych pryszniców oraz automasaże.
Narzekanie na nieodpowiedni wygląd piersi nie jest rozwiązaniem. Jeśli wygląd nam się nie podoba, należy jak najszybciej znaleźć sposób, aby poprawić wygląd piersi. Dlaczego? Otóż dlatego, aby poprawić pewność siebie i własne samopoczucie. Akceptując samą siebie możemy poczuć się piękne.
Kolagen bioalgi to aż 97% hydrolizowanego kolagenu o wysokiej biodostępności. Opatentowana formuła przyczynia się do łagodzenia objawów istniejących już chorób stawów, a dodatkowo uzupełnia niedobory kolagenu w organizmie. Wpływa też na stan skóry …
Zobacz tutaj ...
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję „smaru” przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...
Bibliografia
- Stoppard M., Pielęgnacja piersi, Wydawnictwo Książka i Wiedza, Warszawa 1998.
- Stavros T., Ultrasonografia piersi, Wydawnictwo Medipage, Warszawa 2007.
- Przylipiak A., Podstawy Medycyny Estetycznej, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Kresowa Agencja Wydawnicza, Białystok 2011.
Zostaw komentarz