Aktualizacja: 15 listopada 2020
Dni płodne i ich skrupulatne obliczanie pozwala określić kiedy może nastąpić zapłodnienie. Prowadzenie takiego kalendarza jest bardzo przydatnym narzędziem zarówno dla kobiet planujących ciążę jak i tych, które chcą uniknąć zapłodnienia.
Kiedy następują dni płodne?
Dni płodne wypadają na czas owulacji, a więc występują dokładnie w połowie cyklu miesięcznego. Zwykle trwa on 28 dni, w związku z tym czas owulacji następuje w 14 dniu cyklu. Szanse na zapłodnienie istnieją również na 4 dni przed owulacją oraz 1 dzień po. Warto zaznaczyć, że kobieca komórka żyje wyłącznie do 12 godzin. Natomiast znacznie dłużej żyją męskie plemniki, które w sprzyjających warunkach mogą pozostać w organizmie kobiety nawet kilka dni.
Jak rozpoznać dni płodne?
Można je przede wszystkim określić poprzez obserwację własnego organizmu. Jednym z charakterystycznych objawów ich jest tzw. śluz płodny, który musi być przeźroczysty i rozciągliwy. W trakcie tych dni zauważalna jest również delikatnie podwyższona temperatura ciała o około 0,2 stopnia Celsjusza. Dni płodne objawiać się mogą bólem owulacyjny w rejonach jednego z jajników.
Zdarza się również, że dni płodne u niektórych kobiet przebiegają bezobjawowo. Może pojawić się również poprawa nastroju lub zwiększone libido.
Działanie kalendarza dni płodnych
Kalendarz dni płodnych bierze pod uwagę dwie podstawowe rzeczy:
- długość cyklu miesięcznego
- datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki
W ten sposób jesteśmy w stanie obliczyć zarówno dni płodne i niepłodne, co może przyczynić się do poczęcia dziecka lub zapobiec zapłodnieniu.
Uwaga!
Za pomocą kalendarza dni płodnych można dokładnie obliczyć dni płodne, jednak nie powinien być on stosowany jako metoda antykoncepcji, ponieważ nie daje 100% pewności zapobiegania ciąży.
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...
Zostaw komentarz