Oczyszczanie wodorowe twarzy to popularny zabieg kosmetologiczny, którego wykonanie zapewnia intensywne dotlenienie, odmłodzenie i odżywienie skóry. Dodatkowo usuwa z niej zanieczyszczenia, martw naskórek oraz wszelkie zbędne cząsteczki, które mogą przyczyniać się do powstawania niedoskonałości. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny.
Spis treści
Na czym polega oczyszczanie wodorowe twarzy?
Oczyszczanie wodorowe wykonywane jest przy zastosowaniu specjalnych urządzeń wyposażonych w głowicę. Zabieg polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, skąd jego nazwa. Cząsteczki te niezwykle skutecznie oczyszczają komórki skóry oraz neutralizują wolne rodniki znajdujące się na jej powierzchni, w efekcie czego uzyskuje się m.in. działanie anti-aging. Oczyszczanie wodorowe twarzy wykorzystuje technikę strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Niewielkie rozmiary wodoru oraz jego mała masa sprawiają, że może on dotrzeć nawet do głębokich partii skóry. Wszystkiemu dodatkowo towarzyszy proces elektroporacji (impulsy elektryczne przyczyniają się do powstawania w skórze mikroskopijnych kanałów będących drogą dotarcia do niej substancji aktywnych). Oczyszczanie wodorowe twarzy jest wieloetapowe i prezentuje się następująco:
- oczyszczanie skóry na poziomie komórkowym;
- neutralizacja i redukcja wolnych rodników;
- hydropeeling – wodna mikrodermabrazja usuwa martwe komórki i oraz zanieczyszczenia z powierzchni skóry;
- infuzja jonowa – aplikacja serum z substancjami eksfoliującymi i odżywczymi;
- lifting MCS – masaż przy użyciu specjalnej głowicy wykorzystującej stymulację mikroprądami.
Efekty widać zazwyczaj już po jednym zabiegu, jednak dla znacznie lepszych, trwalszych rezultatów rekomenduje się odbycie serii 3-5 spotkań, co 2-3 tygodnie. Po wykonaniu wszystkich zabiegów z serii warto uczęszczać do kosmetologa raz w miesiącu, aby utrzymać rezultaty na przestrzeni kolejnych lat. Wodorowe oczyszczanie twarzy jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Pojedynczy zabieg trwa około 60 minut.
Oczyszczanie wodorowe twarzy – efekty
Po oczyszczaniu wodorowym twarzy skóra jest oczyszczona, promienna, pełna blasku, gładka i nawilżona. Można określić ją jako świeżą, co sprawia, że wygląda znacznie młodziej, a ewentualne niedoskonałości stają się znacznie mniej widoczne. Co ważne, po zabiegu nie pojawia się żadne przejściowe działanie niepożądane – nie ma pieczenia, zaczerwienienia czy obrzęku. Można od razu udać się na miasto lub na ważne spotkanie. Efektem oczyszczania wodorowego twarzy jest też wygładzenie zmarszczek mimicznych, zwiększenie napięcia skóry oraz rewitalizacja.
Oczyszczanie wodorowe twarzy – wskazania
Podstawowe wskazania do oczyszczania wodorowego twarzy obejmują:
- tendencję do stanów zapalnych skóry;
- cerę trądzikową i problematyczną, także przy trądziku różowatym;
- nadmierne wydzielanie sebum;
- cerę o widocznych zaskórnikach;
- skórę wymagająca dogłębnego oczyszczenia;
- cerę dojrzałą.
Zabieg wykonywany jest szczególnie chętnie przez osoby po 30. roku życia oraz osoby żyjące w dużych miastach, narażone na zanieczyszczenia, smog czy kurz. Nadaje się on w przypadku każdego rodzaju cery, także przy cerze wrażliwej, cerze problematycznej i cerze naczyniowej, co sprawia, że jest niezwykle uniwersalnym i bezpiecznym zabiegiem.
Oczyszczanie wodorowe twarzy – przeciwwskazania
Ze względów bezpieczeństwa wodorowe oczyszczanie twarzy nie powinno być wykonywane w następujących przypadkach:
- aktywna choroba nowotworowa;
- cukrzyca, zwłaszcza niewyrównana;
- alergie kontaktowe;
- aktywne stany zapalne w obrębie twarzy, np. opryszczka;
- nadwrażliwość na działanie prądu;
- obecność urządzeń elektronicznych w ciele;
- ciąża;
- padaczka.
Decyzję o dopuszczeniu klienta do zabiegu podejmuje kosmetolog po zapoznaniu się z wywiadem zdrowotnym. Zazwyczaj klient otrzymuje na wstępie ankietę do wypełnienia dotyczącą swojego stanu zdrowia.
Kolagen bioalgi to aż 97% hydrolizowanego kolagenu o wysokiej biodostępności. Opatentowana formuła przyczynia się do łagodzenia objawów istniejących już chorób stawów, a dodatkowo uzupełnia niedobory kolagenu w organizmie. Wpływa też na stan skóry …
Zobacz tutaj ...
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję „smaru” przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...
Bibliografia
- Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.
- Chilicka K., Rogowska A., Szyguła R., Effects of Topical Hydrogen Purification on Skin Parameters and Acne Vulgaris in Adult Women, Healthcare, 9/2021.
Zostaw komentarz