Aktualizacja: 4 lutego 2024
Pytanie
Dzień dobry,
chciałabym zacząć suplementację kolagenem. Nurtuje mnie jednak pytanie, kiedy brać kolagen rano czy wieczorem? Czy mogłabym prosić o podpowiedź?
Anna
Odpowiedź
Pani Anno,
optymalny czas na przyjmowanie kolagenu może się różnić w zależności od preferencji i indywidualnych potrzeb. Jednak nie ma ściśle określonej pory dnia, która jest właściwą do spożywania kolagenu.
Jeśli decyduje się Pani na suplementację kolagenu w celu poprawy jakości skóry, włosów i paznokci, uważa się, że najlepiej jest spożywać go rano. Kolagen jest jednym z głównych składników budulcowych skóry, a poranne wypicie kolagenu w proszku może pomóc w stymulowaniu jego produkcji w organizmie i dostarczeniu niezbędnych składników odżywczych niezbędnych w ciągu dnia.
Z drugiej jednak strony, zaleca się spożywanie kolagenu w godzinach wieczornych. Uważa się, że kolagen może pomóc w zregenerowaniu tkanek podczas snu, ponieważ organizm w tym czasie prowadzi procesy naprawcze.
Należy pamiętać, że skuteczność kolagenu zależy od jego jakości. Warto przed zakupem upewnić się, że jest on naturalny, ponieważ taki posiadać będzie znacznie większą biodostępność w organizmie. Jeśli decydujemy się na suplementy kolagenowe, zawsze warto przeczytać zalecenia producenta dotyczące dawkowania i spożywania. Dobrze jest również znać Pani indywidualne potrzeby, aby móc doradzić najlepszy czas na przyjmowanie kolagenu, który będzie odpowiadał Pani stylowi życia i celom zdrowotnym jakie chciałaby Pani osiągnąć.
Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂
Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Spirulina
www.spirulina.pl
Tel. 513 776 935
Kolagen bioalgi to aż 97% hydrolizowanego kolagenu o wysokiej biodostępności. Opatentowana formuła przyczynia się do łagodzenia objawów istniejących już chorób stawów, a dodatkowo uzupełnia niedobory kolagenu w organizmie. Wpływa też na stan skóry …
Zobacz tutaj ...
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję „smaru” przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...
Zostaw komentarz