Gdzie kupić dobry olej z czarnuszki, aby mieć pewność, że będzie mieć naturalne pochodzenie, bogaty skład i zagwarantuje bezpieczeństwo stosowania? Na to pytanie wciąż brakuje jednoznacznych odpowiedzi. Należy bowiem wiedzieć, że znacznie ważniejsza od miejsca zakupu suplementu diety jest jego jakość.
Spis treści
Gdzie kupić dobry olej z czarnuszki?
Dobry olej z czarnuszki siewnej (inaczej: olej z czarnuszki egipskiej, olej z czarnego kminku egipskiego) kupić można w różnych miejscach – zarówno stacjonarnie, jak i online. Wystarczy wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupów. Zdecydowanie największą szansę na znalezienie produktów godnych uwagi jest przeszukanie sklepów internetowych, zwłaszcza sklepów producentów naturalnych suplementów diety. Wówczas możemy uzasadnić swój wybór, ponieważ producenci udostępniają szczegółowy opis swoich produktów, włącznie z metodą ich produkcji, dokładnym składem, pochodzeniem czy największymi zaletami. Jednocześnie na internecie znaleźć można opinie innych użytkowników odnośnie danego suplementu diety, co zawsze jest wartościowym źródłem wiedzy. Mamy także możliwość porównania wybranego produktu z innymi – zarówno na tym samym sklepie, jak i w innych miejscach online.
Zobacz również: Oryginalny olej z czarnuszki egipskiej
Prawdziwy olej z czarnuszki siewnej można kupić również stacjonarnie. Wówczas najlepszym wyborem będzie wizyta w zielarni lub w sklepie z naturalnymi czy ekologicznymi produktami. Jednak w takich sytuacjach nie mamy możliwości porównania produktu z innymi czy zapoznania się z opiniami, chyba że mamy pod ręką źródło internetu.
Zobacz również: Gdzie kupić prawdziwy olej z czarnuszki?
Dobry olej z czarnuszki – na co zwrócić uwagę?
Wybierając olej z nasion czarnuszki siewnej, warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:
- skład – im prostszy i krótszy, tym lepiej. Z całą pewnością nie może w nim wystąpić jakikolwiek chemiczny dodatek, np. konserwant czy barwnik. Jest to zupełnie zbędne. Dodatkowo na pierwszym miejscu na liście składników powinien znajdować się właśnie olej z czarnuszki;
- ekologia – produkt nie powinien być testowany na zwierzętach. Jego wadą jest też dodatek GMO, którego w wysokiej jakości suplementach nie ma;
- sposób produkcji – najwyższej jakości oleje są nierafinowane, tłoczone na zimno. Oleje rafinowane są pozbawione większości składników odżywczych;
- sposób przechowywania – jeśli decydujemy się na kapsułki z czarnuszki, powinny one być stworzone na bazie naturalnych osłonek żelatynowych. Jeśli zaś mowa o oleju płynnym, musi być on sprzedawany w szklanych, ciemnych buteleczkach.
Tym samym wiemy mniej więcej, co liczy się podczas kupna suplementów diety będących olejami (choć nie tylko). Jak wspomniano wcześniej, podczas zakupów liczą się także opinie innych konsumentów. Dzięki nim dowiemy się, czy dany suplement jest skuteczny i wydajny oraz czy nie pojawiają się po jego spożyciu żadne działania niepożądane.
Zobacz również: Olej z czarnuszki tłoczony na zimno
Olej z czarnuszki – z jakiej firmy wybrać?
Dobrej jakości olejem z czarnuszki siewnej jest produkt marki bioalgi, sprzedawany w formie kapsułek. Skład produktu jest prosty i naturalny – na pierwszym miejscu znajdziemy czysty olej z czarnuszki siewnej tłoczony na zimno, nierafinowany, z pierwszego tłoczenia. Jedna kapsułka zawiera nawet 500 mg oleju, ale dodatkowo również 5 mg witaminy E. To bardzo dobre połączenie, ponieważ jest to jedna z witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, jej przyswajalność będzie więc wyraźnie większa w towarzystwie oleju.
Olej z czarnuszki egipskiej w kapsułkach od bioalgi nie zawiera GMO i jest nietestowany na zwierzętach. Sprzyja środowisku naturalnemu. Posiada przy tym mnóstwo dobrych opinii innych konsumentów, co zawsze jest dużą zaletą produktu przeznaczonego do spożywania.
Czarnuszka siewna (łac. Nigella sativa) jest naturalną substancją znaną od tysiącleci ze swoich właściwości. Wykorzystywana jest m.in. przy zmienionej chorobowo skórze. Działa antygrzybicznie, przeciwwirusowo, antyalergicznie, przeciwwrzodowo, ...
Zobacz tutaj ...
Bibliografia
- Rutkowska J., Antoniewska A., Baranowski D., Rasińska E., Analiza profilu kwasów tłuszczowych wybranych olejów „nietypowych”, Bromatologia i Chemia Toksykologiczna, 3/2016.
- Jędrzejko K., Kowalczyk B., Bacler B., Rośliny kosmetyczne, Śląski Uniwersytet Medyczny, Katowice 2006.
- Jurczak R., Reguła J., Właściwości prozdrowotne czarnuszki siewnej i jej znaczenie w leczeniu dny moczanowej, Fozum Zaburzeń Metabolicznych, 3/2018.
Zostaw komentarz