Kolagen do picia
Kolagen do picia

Maseczka spirulinowaMaseczka spirulinowa jest nie tylko prosta w przygotowaniu, ale również niezwykle uniwersalna i bezpieczna dla tkanek ludzkiego organizmu. Bez problemu możne ją przygotować każda osoba, modyfikując jedynie nieco skład wedle własnych potrzeb. Dużą zaletą jest wysoka dostępność Spiruliny w proszku. Dlatego zawsze warto upewnić się, że kupujemy produkt najwyższej jakości, przebadany i potwierdzony odpowiednimi certyfikatami.

Maseczka spirulinowa na włosy – działanie

Spirulina naniesiona bezpośrednio na skórę głowy normalizuje czynność gruczołów łojowych i tym samym zmniejsza nadmierną produkcję sebum. Sprawdza się więc bardzo dobrze w przypadku tłustego łupieżu oraz przetłuszczających się włosów. Może wspomagać kontrolę objawów przewlekłych schorzeń trychologicznych, jednak w tym przypadku najlepiej przed jej użyciem skonsultować się ze specjalistą trychologiem. Maseczka spirulinowa odżywia skórę głowy, dostarczając jej cennych witamin, minerałów oraz antyoksydantów wchodzących w skład tej algi. To także źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) oraz aminokwasów, będących elementami strukturalnymi łodyg włosa.

Systematyczne stosowanie maseczki spirulinowej sprawia, że włosy stają się odżywione, pełne blasku, nawilżone oraz zregenerowane. W szczególności nadaje się ona do pielęgnacji włosów wysokoporowatych, przesuszonych, farbowanych czy kręconych. W rzeczywistości jednak jest na tyle uniwersalna, że korzyści z niej uzyska każdy rodzaj włosów.

Maseczka spirulinowa na skórę – działanie

Wykorzystanie maseczki spirulinowej sprawdza się zwłaszcza w pielęgnacji skóry problematycznej, trądzikowej, tłustej oraz wyjątkowo suchej i zniszczonej. Ze względu na działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze reguluje produkcję sebum i chroni powierzchnię skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Redukuje zaskórniki i wypryski na twarzy, przywracając skórze nawilżenie oraz zmniejsza widoczność ewentualnych przebarwień. Skóra jest lepiej zregenerowana i dotleniona, co przekłada się na jej ogólną kondycję i wytrzymałość. Taki produkt jest całkowicie bezpieczny dla posiadaczy każdego typu cery, ponieważ jest w pełni naturalny. Praktycznie jedynym przeciwwskazaniem do jego użycia jest alergia na którykolwiek ze składników.

Przepis na maseczkę spirulinową

Maseczkę spirulinową przyrządza się w taki sam sposób bez względu na to, czy chcemy nałożyć ją na skórę, czy może na włosy. Najprostsza receptura obejmuje zmieszanie ze sobą Spiruliny w proszku z wodą w proporcji 1:1. Powstanie gęsta masa, którą nakłada się na wybrane tkanki. Na poniższym filmie możemy zobaczyć jak przygotować maseczkę ze Spiruliny:

Chcąc urozmaicić maseczkę i dostarczyć skórze lub włosom cennych probiotyków, zamiast wody można użyć jogurt naturalny, maślankę bądź kefir. Dobrze sprawdzi się też odrobina naturalnego miodu pszczelego, bogatego w enzymy pszczele, kilka kropel olejku roślinnego dobranego do porowatości włosów bądź indywidualnych potrzeb skóry, ewentualnie żółtko jajka. Ciekawostką jest, że jeśli do maseczki dodamy nasiona chia, zmielone nasiona czarnuszki siewnej, fusy po kawie bądź cukier gruboziarnisty, otrzymamy mechaniczny peeling o cennych właściwościach odżywczych i regeneracyjnych.

Do przygotowania maseczki spirulinowej należy sięgać wyłącznie po sprawdzoną, wysokiej jakości Spirulinę w proszku. Przykładem takiego suplementu diety jest Spirulina bioalgi. Nie zawiera ona substancji konserwujących ani wypełniających, jest bez GMO i nietestowana na zwierzętach. Ma w pełni naturalny skład, pochodzi z czystych wód Tajwanu, co jest wyjątkowo polecane i pożądane. Uprawa Spiruliny bioalgi prowadzona jest w starannie wybranej lokalizacji, w pełni naturalnym środowisku. Charakteryzującej się stałym nasłonecznieniem, przy średniej temperaturze wynoszącej 25°C. Takie warunki sprzyjają optymalnemu wzrostowi alg, jednocześnie eliminując ryzyko pojawienia się stresu oksydacyjnego, które mogłoby wystąpić w przypadku ekspozycji na sztuczne źródła światła, jak ma to miejsce w przypadku innych producentów, którzy stosują tego rodzaju metody w celu przyspieszenia produkcji.

Dzięki takiemu podejściu, Spirulina bioalgi zachowuje pełnię swoich cennych składników odżywczych, gwarantując ich najwyższą jakość i maksymalne stężenie. Wpływa to bowiem na jej wartościowy skład.

Jak stosować maseczkę spirulinową?

Stosowanie maseczki spirulinowej jest bardzo proste. Można nakładać ją na całą długość włosów, włącznie ze skórą głowy, jedynie na 3/4 długości włosów z pominięciem skóry głowy, skórę dłoni, stóp, twarzy lub nawet całego ciała. Po przyrządzeniu maseczki aplikuje się ją na tkanki bezpośrednio, pozostawia na około 15-20 minut (nie dłużej), po czym dokładnie spłukuje ciepłą wodą. Tak odżywiona skóra jest idealnie przygotowana do zastosowania serum kolagenowego lub kremu nawilżającego, zaś w przypadku włosów można nałożyć na nie odżywkę bez spłukiwania. Jeśli rezygnujemy z tego etapu pielęgnacji, dobrze zabezpieczyć końcówki włosów kilkoma kroplami olejku roślinnego rozgrzanego w palcach.

Poniżej pokazujemy jak w prosty sposób nakłada się na twarz wcześniej przygotowaną, sproszkowaną Spirulinę w połączeniu z wodą mineralną:

Polecane produkty

Spirulina w proszku (100% naturalna)
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i …
Zobacz tutaj ...
Chlorella i młody jęczmień – oczyszczanie i odchudzanie
Chlorella i młody jęczmień w postaci sproszkowanego soku to w 100% naturalne produkty wysokiej jakości premium. W połączeniu uzupełniają składniki odżywcze i wspomagają oczyszczanie organizmu z zalegających toksyn …
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Fenert B., Zarzycki P., Charakterystyka wybranych właściwości leczniczych cyjanobakterii z rodziny Arthrospira, Bromatologia i Chemia Toksykologiczna, 2/2015.
  2. Jękot B., Rzewińska A., Hałaszuk P., Rojowski J., Muszyńska B., Preparaty zawierające algi źródłem substancji prozdrowotnych, MIR, 1/2016.
  3. Cheong S., Kim M., Sok D., Spirulina prevents atherosclerosis by reducing hypercholesterolemia in rabbits fed a high-cholesterol die, J Nutr Sci Vitaminol, 1/2010.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami