Domowy tonik do twarzy to wbrew pozorom łatwa i szybka alternatywa dla preparatów pielęgnacyjnych pochodzących z drogerii. Jego dużą zaletą jest to, że ze względu na samodzielne wykonanie jesteśmy pewni użytych składników. W związku z tym mamy większe bezpieczeństwo oraz przyjemność z jego stosowania.
Spis treści
Domowy tonik do twarzy
Domowy tonik do twarzy nie zawiera w swym składzie żadnych konserwantów, ulepszaczy czy sztucznych związków zapachowych. Z tego względu zaleca się stosowanie tego rodzaju preparatów osobom ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. Naturalne, domowe kosmetyki nie tylko dobrze oczyszczają skórę, ale i przygotowują cerę na aplikację innych kosmetyków pielęgnacyjnych.
1. Domowy tonik pietruszkowy.
Tonik pietruszkowy stanowi doskonałe źródło witaminy C, która z kolei wpływa na poprawę kolorytu skóry oraz zmniejszenie widoczności zmarszczek. Oprócz tego w zawiera witaminy z grupy B, witaminę A oraz związki mineralne tj. potas, wapń, magnez, żelazo czy fosfor. Kosmetyk ten zaleca się szczególnie cerze dojrzałej ze względu na właściwości przeciwzmarszczkowe, nawilżające i rozjaśniające.
Przygotowanie
Natkę pietruszki należy drobno posiekać, przełożyć do miseczki, zalać zimną, choć przegotowaną wodą i pozostawić na 12 godzin. Następnie wodę należy przelać do szklanego dozownika i przemywać nią skórę rano i wieczorem.
2. Domowy tonik z liści laurowych.
Tonik wykonany z liści laurowych dogłębnie oczyszcza skórę, dlatego często zaleca się go cerze tłustej, cerze mieszanej i wykazującej skłonność do trądziku. Preparat delikatnie wysusza skórę, złuszcza martwy naskórek oraz łagodzi stany zapalne i przyspiesza gojenie się ran.
Przygotowanie
Kilka liści laurowych należy umieścić w szklance, zalać wrzątkiem i odstawić do ostygnięcia. Napar należy przelać do szklanej buteleczki i przechowywać w lodówce.
3. Domowy tonik do twarzy z ryżu.
Domowy tonik na bazie ryżu zaleca się stosować jako krem na noc, ponieważ działa mocno odżywczo. Dodatkowo preparat zmiękcza naskórek, nawilża, odżywia i rozświetla skórę. Domowy tonik ryżowy zaleca się przede wszystkim cerze suchej.
Przygotowanie
Woreczek ryżu (brązowego) należy zalać wrzątkiem. Woda powinna sięgać 2 cm ponad poziom ryżu. Następnie miseczkę należy przykryć ściereczką i odstawić na kilka godzin, raz na jakiś czas mieszając jej zawartość. Kosmetyk będzie gotowy kiedy stanie się mętny. Wodę należy przelać do szklanej butelki i przechowywać w lodówce.
4. Domowy tonik do twarzy ogórkowy.
Tonik ogórkowy bardzo dobrze nawilża, orzeźwia i łagodzi stany zapalne skóry. Z tego względu zaleca się jego stosowanie osobom z cerą tłustą, cerą mieszaną i trądzikową.
Przygotowanie
W blenderze należy umieścić jednego ogórka, zalać go wodą i dokładnie zmiksować. Tonik należy przechowywać w lodówce w szklanej buteleczce.
5. Domowy tonik rumiankowy.
Tonik wykonany z rumianku wykazuje właściwości łagodzące i kojące, zmniejsza podrażnienia i zaczerwienia. W związku z tym kosmetyki tego typu skierowane są w szczególności osobom posiadającym skórę trądzikową, tłustą i wrażliwą.
Przygotowanie
Na początku należy zagotować pół szklanki wody destylowanej i wrzucić do niej torebkę herbaty rumiankowej. Następnie należy pozostawić do ostygnięcia. Na koniec tonik należy przelać do butelki i stosować przy użyciu wacika kosmetycznego.
Czarnuszka siewna (łac. Nigella sativa) jest naturalną substancją znaną od tysiącleci ze swoich właściwości. Wykorzystywana jest m.in. przy zmienionej chorobowo skórze. Działa antygrzybicznie, przeciwwirusowo, antyalergicznie, przeciwwrzodowo, ...
Zobacz tutaj ...
Tłoczony na zimno olej z czarnuszki egipskiej dzięki swoim właściwościom może pomóc w zwalczaniu wszelkiego rodzaju zmian skórnych. Chroni komórki organizmu przed wolnymi rodnikami co powoduje, że skóra wygląda młodziej ...
Zobacz tutaj ...
Ogórkowy na pewno wypróbuję! 🙂